Pirties - SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2015“, PalangaPirties - SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2013“


Gegužės 24-25 d. Palangos paplūdimyje įvyko III-asis Lietuvos vanojimo čempionatas. Čempionate dalyvavo 13 vanotojų iš visos Lietuvos. Norinčiūjų buvo ženkliai daugiau. Nors oras nelepino, buvo gana vėsu ir pūtė žvarbokas vėjas, galima pasidžiaugti, jog čempionatas vyko sklandžiai, nors, žinoma, nestigo ir aistrų, emocijų, azarto ir jaudulio.

Teisėjus ypač nudžiugino jaunųjų pirtininkų entuziazmas. Jauniausiam dalyviui Arnoldui Reikartui buvo vos devyniolika metų. Vaikinas visų (atrodo, net ir savo paties) nuostabai pateko į finalą, bet jame dalyvauti negalėjo, nes rytą jo laukė anglų kalbos abitūros egzaminas Kėdainiuose. Arnoldui buvo skirta jauniausiojo dalyvio nominacija. Nominacija „Teisėjų simpatija“ atiteko dvidešimt trejų metų kineziaterapeutei panevėžietei Agnei Špokaitei iš „Etno SPA“. Šios merginos jaunatviškas veržlumas, pasitikėjimas ir vaikiška šypsena nepaliko abejingo nė vieno teisėjo.

Vyriausiam dalyviui, šešiasdešimt trejų metų Antanui Diržiui, skirta vyriausiojo dalyvio nominacija. Gal šio dalyvio pasirodymas ir neatrodė įspūdingas žiūrovams anapus stiklo, tačiau tai tikras pirties meistras, vanojantis daugiau nei dvidešimt metų ir tiksliai žinantis, kaip, ką ir dėl ko daryti. Vienas tituluotas svečias iš Rusijos pareiškė: „Jei jau jis nepateks į finalą, tai bent bus geriausias iš nepatekusiųjų“.

Vanojimų buvo kuo įvairiausių: nuo švelnių atpalaiduojančių iki intensyvių, reabilitacinių. Už įspūdingiausią pasirodymo scenarijų Jurgitai Mazurkevičiūtei buvo skirtas prizas „Už artistiškumą“. Ši mažutė, gležnutė moteris yra šokėja. Jos vanojimas mylimam žmogui buvo tarsi užburiantis vantų šokis, užvaldantis bet kurio vyro fantazijas. Vienas svečias iš Latvijos pašmaikštavo, kad toks vanojimas gydo geriau nei „Viagra“.

Bene svarbiausia nominacija „Už geriausią vanojimo techniką“ skirta Veretai Rupeikaitei, prisistačiusiai Gilijos pseudonimu. Šis titulas jai atiteko susumavus pusfinalio privalomosios klasikinio vanojimo rungties technikos vertinimo balus. Ši moteris mokėsi pas pirties meistrą ir įkvėpėją, kuris, anot jos, pakeitė jos požiūri į pirties sampratą. Jie labai tiksliai, dirbdami vienas su kitu, iki menkiausių smulkmenų yra išdiskutavę kiekvieną vanojimo veiksmą. Smulkutė moteris net karščiausiomis garinės sąlygomis gali neatsikvėpdama išvanoti ne vieną raumeningą vyruką ar reiklų klientą.

Vereta Rupeikaitė taip pat tapo čempionato nugalėtoja. Jos finalinio pasirodymo scenarijus ypač tiko tiek pirties, tiek jūros tematikai. Tai priminė legendą apie Jūratę ir Kastytį. Prisistatyme ji pasakojo, kad vaikštinėdama jūros pakrante aptiko sušalusį, tinkluose įsipainiojusį žveją. Ji nusivedė sustirusį žveją į garinę sušildyti, apgaubti rūpesčiu, motiniška šiluma.

Antrosios vietos laimėtojas Giedrius Gervys finaliniame pasirodyme vanojojant naudojo masažo elementus. Beje, jo žmona, kurią jis ir vanojo, yra profesionali masažuotuoja. Ji padėjo vyrui paruošti laisvąją programą.

Trečiosios vietos laimėtojas Jonas Kariniauskas taip pat vanojo savo mylimą žmonelę, panaudodamas įvairius tempimo elementus. Tiesa, kai kurie gan drastiški tempimo pratimai vertė teisėjus suabejoti modelio saugumu, bet , matyt, pats Jonas geriau žinojo savo žmonos fizinės galimybes.

Čempionate teisėjauti galėjo tik čempionatinę patirtį turintys Lietuvos pirties meistrai. Čempionato teisėjų kolegijai vadovavo vyriausiasis teisėjas Egidijus Žukauskas, II-ojo tarptautinio čempionato Suomijoje antrosios vietos laimėtojas, I-ojo ir II-ojo Lietuvos vanojimo čempionato teisėjas. Teisėjavo: Saulius Davidavičius, I-ojo Lietuvos vanojimo čempionato nugalėtojas, II-ojo Lietuvos vanojimo čempionato teisėjas; Robertas Gruzinskas II-ojo Lietuvos vanojimo čempionato nugalėtojas; Audra Staskevičienė, II -ojo Lietuvos vanojimo čempionato antrosios vietos laimėtoja; Vaidotas Petrauskas, I-ojo Lietuvos vanojimo čempionato trečiosios vietos laimėtojas bei Ernesta Bajorinienė, tarptautinio vanojimo čempionato Latvijoje nugalėtoja, taip pat teisėjavusi Ukrainoje bei Latvijoje. Teisėjų kolegijoje dalyvavo, bet čempionate neteisėjavo Vladas Jokubauskas, Tarptautinio vanojimo turnyro Ukrainoje nugalėtojas. Vienintelis Valdas Rimavičius yra netituluotas pirtininkas. Jis teisėjavo I-iajame bei II-ajame Lietuvos vanojimo čempionatuose. Jo meistriškumu ko gero neabejoja nei vienas profesionalus Lietuvos pirmininkas.

Čempionatą taip pat stebėjo kviestiniai svečiai – ekspertai iš Rusijos, Latvijos, Batarusijos ir Ukrainos. Jie yra profesionalūs vanotojai, teisėjai, mokyklų meistrai ir organizacinę bei čempionatinę patirtį sukaupę pirtininkai.

Tris pirmąsias prizines vietas laimėję vanotojai atstovaus Lietuvai rugsėjo mėnesį vyksiančiame Tarptautiniame sportinio vanojimo čempionate.

Parengė Ernesta Bajorinienė,

LPSPAF teisėjų kolegijos pirmininkė