Pirties - SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2015“, PalangaPalangos paplūdimyje – jau tradicine tampanti pirties ir SPA šventė


Birželio 20-22d. per ilgąjį Joninių savaitgalį, paplūdimyje, prie jūros tilto, įvyks tarptautinis Pirties - SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2014“ bei IV-asis Lietuvos vanojimo čempionatas.

Pirmą kartą toks renginys organizuotas pernai, jame dalyvavo ne tik Lietuvos pirties mėgėjai, bet ir gausus užsienio svečių būrys.
Šias metais šventė sutaps su ilguoju savaitgaliu, todėl norintys jį praleisti prie jūros galės nesirūpinti dėl ne visada palankių ir sunkiai prognozuojamų lietuviškos vasaros orų – įdomi programa ir pramogos bus garantuotos bet kokiu oru!
Renginį organizuoja Lietuvos pirties-SPA federacija drauge su Palangos miesto savivaldybe. Tris dienas truksiančioje šventėje žiūrovų laukia patys įvairiausi pirties ir SPA malonumai. Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis. Unikalus šios šventės akcentas – pažintis su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, specialistų konsultacijos ir galimybė čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.
Pagrindinis renginio akcentas – penktadienį ir šeštadienį vyksiantis IV-asis Lietuvos vanojimo čempionatas, kuriame savo meistriškumą demonstruos geriausi vantos meistrai, atstovaujantys įvairioms pirties mokykloms bei organizacijoms. Pirmąją dieną čempionato dalyviai susirungs privalomoje atrankinėje klasikinio vanojimo rungtyje, demonstruos savo techninius įgūdžius ir sugebėjimą saugiai bei veiksmingai sušildyti ir atpalaiduoti klientą. Pasirodymai vyks specialiai sukonstruotoje stiklinėje kabinoje, o juos vertins autoritetinga teisėjų komisija. Šeši geriausiai įvertinti vanotojai šeštadienį pratęs kovą finaliniame etape – laisvojoje programoje, kurioje prireiks ne tik nepriekaištingos technikos, bet ir individualumo, originalumo, sugebėjimo pademonstruoti savitą stilių. Čempionato pirmųjų vietų laimėtojams bus įteikti ne tik piniginiai prizai, bet ir kelialapiai į šių metų Europos sportinio vanojimo čempionatą, kuris vyks Ukrainoje. Čempionatą vainikuos parodomoji programa, kurioje savo meistriškumą demonstruos pripažinti Lietuvos vanojimo meistrai bei svečiai iš užsienio.
Gera tradicija tampanti pirties ir SPA šventė kurorto svečiams leis ne tik geriau susipažinti su sveikos pirties tradicijomis, bet ir patiems išbandyti sveikatą teikiančių procedūrų naudą, padės populiarinti sveiką gyvenseną ir tiesiog – leis padaryti ne vieną malonų atradimą.