Pirties - SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2017“

Pirties meistrų fiesta

2017 m. birželio 24 d., Palanga

10-17 val.

 

Jau penktus metus Palangoje organizuojamas pirties ir SPA festivalis sutraukia nemažai pirties meistrų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Svarbiausias festivalio akcentas – šiemet jau septintą kartą vyksiantis Lietuvos vanojimo čempionatas.

Tradiciškai susiklostė taip, kad vanojimo čempionatai tapo savotiška naujų talentų kasykla – ne vienas šiandien garsus pirties meistras savo kelią į žinomumą pradėjo būtent čia. Tačiau čempionatai praeina ir tų, kurie buvo laimėję aukštas vietas, dažnai tiesiog nebematome. Matome jų mokinius, girdime apie jų darbus, naujas idėjas. Todėl šiais metais kilo idėja surengti ne tik vanojimo čempionatą, bet ir meistrų pasirodymus.

 

Idėja

Meistrų fiestos esmė – parodyti originalią programą, pasidalinti patirtimi ir naujais atradimais, idėjomis, metodais.

 

Dalyviai

Gali dalyvauti:

1)      Lietuvos ar užsienio vanojimo čempionatuose laimėję prizines vietas;

2)      Pirčių mokyklų mokytojai;

3)      Pripažinti pirtininkai, pateikę bent trijų 1 ir 2 punkto reikalavimus atitinkančių dalyvių rekomendacijas ir gavę Federacijos pritarimą.

Dalyviai gali būti tiek lietuviai, tiek užsieniečiai. Jei norinčių dalyvauti yra daugiau, pirmenybę turi pirmiau pateikę registracijos prašymus.

 

Formatas

Kiekvienam dalyviui skiriamos 25 minutės: 20 minučių trumpam prisistatymui ir pačiam pasirodymui bei 5 minutės – komentarams ir atsakymams į klausimus. Tarp pasirodymų – 5 minučių pertraukėlės. Modeliu bei visomis priemonėmis dalyvis rūpinasi pats.

Pasirodymas vyksta stiklinėje kabinoje. Procedūroje turi būti naudojamas garas ir prisilietimas, ji privalo būti atlikta saugiai. Kitų apribojimų nėra. Dalyviai gali naudoti vantas ar kitas priemones (pvz., vėduokles, rankšluosčius, augalus),  vandenį, medų bei kitas natūralias priemones. Organizatoriai parūpina šilto ir šalto vandens, gali skirti pagalbininkus garinės stiklams valyti.

 

Geriausio meistro rinkimai

Vieni kitų pasirodymus vertina patys dalyviai ir Federacijos akredituoti ekspertai, iš anksto pareiškę tokį norą. Kiekvienas vertintojas gauna po 10 vardinių balsavimo kortelių. Viena kortelė – vienas balsas. Vertintojas savo balsus gali paskirstyti savo nuožiūra (pvz., galima už vieną dalyvį atiduoti visus 10 balsų, galima juos įvairiomis proporcijomis padalinti keliems dalyviams, galima panaudoti tik dalį balsų arba nepanaudoti visai). Vienintelis apribojimas – negalima balsuoti už save. Dalyvis, už kurį balsuojama, į kiekvieną kortelę įrašomas atskirai. Balsavimo kortelės į specialią balsadėžę turi būti įmestos ne vėliau kaip 15 minučių po paskutinio dalyvio pasirodymo.

 

Apdovanojimai ir nominacijos

Dalyvis, surinkęs daugiausia balsų, gauna „Meistrų meistro“ diplomą ir atminimo dovaną. Kitos vietos neskirstomos, bet Federacija pasilieka teisę skirti papildomas nominacijas (pvz., geriausiam Lietuvos meistrui, geriausiam užsienio meistrui). Papildomas nominacijas gali steigti ir rėmėjai, ekspertai, organizacijos ir pan.